🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale

Harta Area Rug
| About: | Enhance your space with this thoughtfully crafted piece. This piece is crafted from Wool using hand tufted construction available in Fern with stripe pattern, contemporary style Made in India. |
|---|---|
| Collection: | Harta |
| Colors: | Cream, Black |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | 100% Wool |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.4" |
| Styles: | Contemporary |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.55" |
| Price Range: | $$$$$ (Most Affordable) |
Select Title
From $11.70
Original: $39.00
-70%Harta Area Rug—
$39.00
$11.70More Images







Harta Area Rug
| About: | Enhance your space with this thoughtfully crafted piece. This piece is crafted from Wool using hand tufted construction available in Fern with stripe pattern, contemporary style Made in India. |
|---|---|
| Collection: | Harta |
| Colors: | Cream, Black |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | 100% Wool |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.4" |
| Styles: | Contemporary |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.55" |
| Price Range: | $$$$$ (Most Affordable) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| About: | Enhance your space with this thoughtfully crafted piece. This piece is crafted from Wool using hand tufted construction available in Fern with stripe pattern, contemporary style Made in India. |
|---|---|
| Collection: | Harta |
| Colors: | Cream, Black |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | 100% Wool |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.4" |
| Styles: | Contemporary |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.55" |
| Price Range: | $$$$$ (Most Affordable) |























