🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale

Hardwick Performance Rug
| Collection: | Hardwick |
|---|---|
| Colors: | Ivory, Charcoal, Rust, Mustard, Light Slate, Pale Blue |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polypropylene |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.16" |
| Styles: | Traditional |
| Outdoor Safe: | Yes |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.24" |
Select Title
From $38.70
Original: $129.00
-70%Hardwick Performance Rug—
$129.00
$38.70More Images









Hardwick Performance Rug
| Collection: | Hardwick |
|---|---|
| Colors: | Ivory, Charcoal, Rust, Mustard, Light Slate, Pale Blue |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polypropylene |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.16" |
| Styles: | Traditional |
| Outdoor Safe: | Yes |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.24" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Hardwick |
|---|---|
| Colors: | Ivory, Charcoal, Rust, Mustard, Light Slate, Pale Blue |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polypropylene |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.16" |
| Styles: | Traditional |
| Outdoor Safe: | Yes |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.24" |























