🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale

Hankamer Persian Style Wool Rug - Clearance
| About: | Introduce sophisticated style and comfort to your home. This piece is crafted from Wool using hand tufted construction available in Sunflower with floral pattern, traditional style Made in India. |
|---|---|
| Collection: | Hankamer |
| Colors: | Mustard, Dark Brown, Olive, Navy, Red |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | Face: 100% Wool |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.4" |
| Styles: | Traditional |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.6" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |
Select Title
From $49.00
Hankamer Persian Style Wool Rug - Clearance—
$49.00
More Images
















Hankamer Persian Style Wool Rug - Clearance
| About: | Introduce sophisticated style and comfort to your home. This piece is crafted from Wool using hand tufted construction available in Sunflower with floral pattern, traditional style Made in India. |
|---|---|
| Collection: | Hankamer |
| Colors: | Mustard, Dark Brown, Olive, Navy, Red |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | Face: 100% Wool |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.4" |
| Styles: | Traditional |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.6" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| About: | Introduce sophisticated style and comfort to your home. This piece is crafted from Wool using hand tufted construction available in Sunflower with floral pattern, traditional style Made in India. |
|---|---|
| Collection: | Hankamer |
| Colors: | Mustard, Dark Brown, Olive, Navy, Red |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | Face: 100% Wool |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.4" |
| Styles: | Traditional |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.6" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |























