🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale

Hamal Area Rug
| About: | Introduce sophisticated style and comfort to your home. This piece is crafted from Polyurethane using machine woven construction available in Kelly Green, Medium Purple with transitional, bohemian style Made in Turkey. |
|---|---|
| Collection: | Hamal |
| Colors: | Cream, Light Gray |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polyester |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.1" |
| Styles: | Transitional,Bohemian |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.14" |
| Fringe Length: | 1.97" |
| Price Range: | $$$$$ (Most Affordable) |
Select Title
From $14.70
Original: $49.00
-70%Hamal Area Rug—
$49.00
$14.70More Images














Hamal Area Rug
| About: | Introduce sophisticated style and comfort to your home. This piece is crafted from Polyurethane using machine woven construction available in Kelly Green, Medium Purple with transitional, bohemian style Made in Turkey. |
|---|---|
| Collection: | Hamal |
| Colors: | Cream, Light Gray |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polyester |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.1" |
| Styles: | Transitional,Bohemian |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.14" |
| Fringe Length: | 1.97" |
| Price Range: | $$$$$ (Most Affordable) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| About: | Introduce sophisticated style and comfort to your home. This piece is crafted from Polyurethane using machine woven construction available in Kelly Green, Medium Purple with transitional, bohemian style Made in Turkey. |
|---|---|
| Collection: | Hamal |
| Colors: | Cream, Light Gray |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polyester |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.1" |
| Styles: | Transitional,Bohemian |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.14" |
| Fringe Length: | 1.97" |
| Price Range: | $$$$$ (Most Affordable) |























