🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale

Halen Gray Checkered Area Rug
| Collection: | Halen |
|---|---|
| Colors: | Light Gray, Charcoal, Gray, Dark Brown, Medium Brown |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | 52% Wool, 48% Recycled PET Yarn |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.2" |
| Styles: | Contemporary |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.5" |
Select Title
From $89.00
Halen Gray Checkered Area Rug—
$89.00
More Images







Halen Gray Checkered Area Rug
| Collection: | Halen |
|---|---|
| Colors: | Light Gray, Charcoal, Gray, Dark Brown, Medium Brown |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | 52% Wool, 48% Recycled PET Yarn |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.2" |
| Styles: | Contemporary |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.5" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Halen |
|---|---|
| Colors: | Light Gray, Charcoal, Gray, Dark Brown, Medium Brown |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | 52% Wool, 48% Recycled PET Yarn |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.2" |
| Styles: | Contemporary |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.5" |























