🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale

Gorokan Area Rug
| About: | Bring a refined, inviting layer to your space with this rug. This piece is crafted from Polyurethane using machine woven construction available in Purple with abstract pattern, contemporary style Made in Turkey. |
|---|---|
| Collection: | Gorokan |
| Colors: | Denim, Cream, Mustard, Navy, Dark Brown, Medium Gray |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.35" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.43" |
| Fringe Length: | 0.43" |
| Price Range: | $$$$$ (Most Affordable) |
Select Title
From $69.00
Gorokan Area Rug—
$69.00
More Images

















Gorokan Area Rug
| About: | Bring a refined, inviting layer to your space with this rug. This piece is crafted from Polyurethane using machine woven construction available in Purple with abstract pattern, contemporary style Made in Turkey. |
|---|---|
| Collection: | Gorokan |
| Colors: | Denim, Cream, Mustard, Navy, Dark Brown, Medium Gray |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.35" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.43" |
| Fringe Length: | 0.43" |
| Price Range: | $$$$$ (Most Affordable) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| About: | Bring a refined, inviting layer to your space with this rug. This piece is crafted from Polyurethane using machine woven construction available in Purple with abstract pattern, contemporary style Made in Turkey. |
|---|---|
| Collection: | Gorokan |
| Colors: | Denim, Cream, Mustard, Navy, Dark Brown, Medium Gray |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.35" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.43" |
| Fringe Length: | 0.43" |
| Price Range: | $$$$$ (Most Affordable) |























