🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale

Glendon Cream Blue Marble Rug
| About: | Looking to add a touch of maritime magic to your home décor? Then look no further than our spectacular coastal style area rug. The abstract marble swirl patterns include navy blue, royal blue, grey, and white colors that will impress you. Perfect for living room, bedroom, or dining room, this luxurious rug is sure to make a splash in any setting! |
|---|---|
| Collection: | Glendon |
| Colors: | Pale Blue, Charcoal, Ivory, Blue, Teal |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polypropylene |
| Pile: | No Pile |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.39" |
Select Title
From $17.70
Original: $59.00
-70%Glendon Cream Blue Marble Rug—
$59.00
$17.70More Images













Glendon Cream Blue Marble Rug
| About: | Looking to add a touch of maritime magic to your home décor? Then look no further than our spectacular coastal style area rug. The abstract marble swirl patterns include navy blue, royal blue, grey, and white colors that will impress you. Perfect for living room, bedroom, or dining room, this luxurious rug is sure to make a splash in any setting! |
|---|---|
| Collection: | Glendon |
| Colors: | Pale Blue, Charcoal, Ivory, Blue, Teal |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polypropylene |
| Pile: | No Pile |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.39" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| About: | Looking to add a touch of maritime magic to your home décor? Then look no further than our spectacular coastal style area rug. The abstract marble swirl patterns include navy blue, royal blue, grey, and white colors that will impress you. Perfect for living room, bedroom, or dining room, this luxurious rug is sure to make a splash in any setting! |
|---|---|
| Collection: | Glendon |
| Colors: | Pale Blue, Charcoal, Ivory, Blue, Teal |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polypropylene |
| Pile: | No Pile |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.39" |























