🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale

Githa Area Rug
| Collection: | Githa |
|---|---|
| Colors: | Light Brown, Taupe, Gray, Medium Brown, Medium Gray |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polypropylene |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.28" |
| Styles: | Traditional |
| Backing: | Polypropylene |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.35" |
Select Title
From $39.00
Githa Area Rug—
$39.00
More Images







Githa Area Rug
| Collection: | Githa |
|---|---|
| Colors: | Light Brown, Taupe, Gray, Medium Brown, Medium Gray |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polypropylene |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.28" |
| Styles: | Traditional |
| Backing: | Polypropylene |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.35" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Githa |
|---|---|
| Colors: | Light Brown, Taupe, Gray, Medium Brown, Medium Gray |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polypropylene |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.28" |
| Styles: | Traditional |
| Backing: | Polypropylene |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.35" |























