🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale

Garlands Area Rug - Clearance
| About: | Add an elevated touch of texture and warmth to any room. This piece is crafted from Wool using hand tufted construction available in Black White, Iris with contemporary style Made in India. |
|---|---|
| Collection: | Garlands |
| Colors: | Black, Charcoal, Gray, Light Gray |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | Face: 100% Wool |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.2" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.39" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |
Select Title
From $11.70
Original: $39.00
-70%Garlands Area Rug - Clearance—
$39.00
$11.70More Images







Garlands Area Rug - Clearance
| About: | Add an elevated touch of texture and warmth to any room. This piece is crafted from Wool using hand tufted construction available in Black White, Iris with contemporary style Made in India. |
|---|---|
| Collection: | Garlands |
| Colors: | Black, Charcoal, Gray, Light Gray |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | Face: 100% Wool |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.2" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.39" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| About: | Add an elevated touch of texture and warmth to any room. This piece is crafted from Wool using hand tufted construction available in Black White, Iris with contemporary style Made in India. |
|---|---|
| Collection: | Garlands |
| Colors: | Black, Charcoal, Gray, Light Gray |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | Face: 100% Wool |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.2" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.39" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |























