
Gamze Area Rug
| Collection: | Gamze |
|---|---|
| Colors: | Light Brown, Charcoal, Gray, Dark Brown, Medium Brown |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polypropylene |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.28" |
| Styles: | Contemporary |
| Backing: | Polypropylene |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.35" |
More Images






Gamze Area Rug
| Collection: | Gamze |
|---|---|
| Colors: | Light Brown, Charcoal, Gray, Dark Brown, Medium Brown |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polypropylene |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.28" |
| Styles: | Contemporary |
| Backing: | Polypropylene |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.35" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Gamze |
|---|---|
| Colors: | Light Brown, Charcoal, Gray, Dark Brown, Medium Brown |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polypropylene |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.28" |
| Styles: | Contemporary |
| Backing: | Polypropylene |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.35" |























