🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale

Galchutt Embossed Gray Premium Viscose&Wool Rug - Clearance
| Collection: | Galchutt |
|---|---|
| Colors: | Charcoal, Light Gray, Gray |
| Construction: | Hand Loomed |
| Material: | 70% Viscose, 30% Wool |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.2" |
| Styles: | Transitional,Bohemian |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.4" |
Select Title
From $20.70
Original: $69.00
-70%Galchutt Embossed Gray Premium Viscose&Wool Rug - Clearance—
$69.00
$20.70More Images






Galchutt Embossed Gray Premium Viscose&Wool Rug - Clearance
| Collection: | Galchutt |
|---|---|
| Colors: | Charcoal, Light Gray, Gray |
| Construction: | Hand Loomed |
| Material: | 70% Viscose, 30% Wool |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.2" |
| Styles: | Transitional,Bohemian |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.4" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Galchutt |
|---|---|
| Colors: | Charcoal, Light Gray, Gray |
| Construction: | Hand Loomed |
| Material: | 70% Viscose, 30% Wool |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.2" |
| Styles: | Transitional,Bohemian |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.4" |























