🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale

Furman Area Rug - Clearance
| Collection: | Furman |
|---|---|
| Colors: | Ivory, Tan |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polypropylene |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.39" |
| Styles: | Transitional,Bohemian |
| Made In: | Turkey |
| Fringe Length: | 3.5" |
| Thickness: | 0.55" |
Select Title
From $14.70
Original: $49.00
-70%Furman Area Rug - Clearance—
$49.00
$14.70More Images











Furman Area Rug - Clearance
| Collection: | Furman |
|---|---|
| Colors: | Ivory, Tan |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polypropylene |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.39" |
| Styles: | Transitional,Bohemian |
| Made In: | Turkey |
| Fringe Length: | 3.5" |
| Thickness: | 0.55" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Furman |
|---|---|
| Colors: | Ivory, Tan |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polypropylene |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.39" |
| Styles: | Transitional,Bohemian |
| Made In: | Turkey |
| Fringe Length: | 3.5" |
| Thickness: | 0.55" |























