🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale

Fuat Cream Area Rug
| Collection: | Fuat |
|---|---|
| Colors: | Beige, Black, Gray, Medium Gray, Medium Brown |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | 100% Wool |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.47" |
| Styles: | Contemporary |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.62" |
Select Title
From $20.70
Original: $69.00
-70%Fuat Cream Area Rug—
$69.00
$20.70More Images






Fuat Cream Area Rug
| Collection: | Fuat |
|---|---|
| Colors: | Beige, Black, Gray, Medium Gray, Medium Brown |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | 100% Wool |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.47" |
| Styles: | Contemporary |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.62" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Fuat |
|---|---|
| Colors: | Beige, Black, Gray, Medium Gray, Medium Brown |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | 100% Wool |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.47" |
| Styles: | Contemporary |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.62" |























