🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale

Fremantle Gray Marble Rug
| About: | The modern abstract marble design is sure to capture the attention of decor enthusiasts and bring a sense of contemporary flair to your home. Not to mention how cozy this rug will make any room feel - the medium pile weave provides long lasting comfort underfoot. It comes in an array of shades, ranging from medium gray and tan all the way through charcoal and dark blue- you can rest assured this rug will fit right in with any style or color scheme. Available in runner, round and square shapes. |
|---|---|
| Collection: | Fremantle |
| Colors: | Light Gray, Cream, Gold, Light Blue, Medium Gray |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 90% Polypropylene / 10% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.31" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.39" |
Select Title
From $69.00
Fremantle Gray Marble Rug—
$69.00
More Images























Fremantle Gray Marble Rug
| About: | The modern abstract marble design is sure to capture the attention of decor enthusiasts and bring a sense of contemporary flair to your home. Not to mention how cozy this rug will make any room feel - the medium pile weave provides long lasting comfort underfoot. It comes in an array of shades, ranging from medium gray and tan all the way through charcoal and dark blue- you can rest assured this rug will fit right in with any style or color scheme. Available in runner, round and square shapes. |
|---|---|
| Collection: | Fremantle |
| Colors: | Light Gray, Cream, Gold, Light Blue, Medium Gray |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 90% Polypropylene / 10% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.31" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.39" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| About: | The modern abstract marble design is sure to capture the attention of decor enthusiasts and bring a sense of contemporary flair to your home. Not to mention how cozy this rug will make any room feel - the medium pile weave provides long lasting comfort underfoot. It comes in an array of shades, ranging from medium gray and tan all the way through charcoal and dark blue- you can rest assured this rug will fit right in with any style or color scheme. Available in runner, round and square shapes. |
|---|---|
| Collection: | Fremantle |
| Colors: | Light Gray, Cream, Gold, Light Blue, Medium Gray |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 90% Polypropylene / 10% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.31" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.39" |























