🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale

Francesville Area Rug - Clearance
| About: | Add an elevated touch of texture and warmth to any room. This piece is crafted from Polypropylene using machine woven construction available in Eggplant with contemporary style Outdoor safe, and Made in Belgium. |
|---|---|
| Collection: | Francesville |
| Colors: | Light Blue, Dark Red, Beige |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polypropylene |
| Pile: | No Pile |
| Styles: | Contemporary |
| Outdoor Safe: | Yes |
| Made In: | Belgium |
| Thickness: | 0.15" |
| Price Range: | $$$$$ (Most Affordable) |
Select Title
From $14.70
Original: $49.00
-70%Francesville Area Rug - Clearance—
$49.00
$14.70More Images








Francesville Area Rug - Clearance
| About: | Add an elevated touch of texture and warmth to any room. This piece is crafted from Polypropylene using machine woven construction available in Eggplant with contemporary style Outdoor safe, and Made in Belgium. |
|---|---|
| Collection: | Francesville |
| Colors: | Light Blue, Dark Red, Beige |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polypropylene |
| Pile: | No Pile |
| Styles: | Contemporary |
| Outdoor Safe: | Yes |
| Made In: | Belgium |
| Thickness: | 0.15" |
| Price Range: | $$$$$ (Most Affordable) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| About: | Add an elevated touch of texture and warmth to any room. This piece is crafted from Polypropylene using machine woven construction available in Eggplant with contemporary style Outdoor safe, and Made in Belgium. |
|---|---|
| Collection: | Francesville |
| Colors: | Light Blue, Dark Red, Beige |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polypropylene |
| Pile: | No Pile |
| Styles: | Contemporary |
| Outdoor Safe: | Yes |
| Made In: | Belgium |
| Thickness: | 0.15" |
| Price Range: | $$$$$ (Most Affordable) |























