
Fanny Area Rug
| Collection: | Fanny |
|---|---|
| Colors: | Beige, Blue, Slate Blue, Caramel, Medium Gray |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | 100% Wool |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.39" |
| Styles: | Traditional |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.87" |
Original: $69.00
-70%$69.00
$20.70More Images








Fanny Area Rug
| Collection: | Fanny |
|---|---|
| Colors: | Beige, Blue, Slate Blue, Caramel, Medium Gray |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | 100% Wool |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.39" |
| Styles: | Traditional |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.87" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Fanny |
|---|---|
| Colors: | Beige, Blue, Slate Blue, Caramel, Medium Gray |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | 100% Wool |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.39" |
| Styles: | Traditional |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.87" |























