🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale

Faina Solid Black Shag Washable Area Rug - Clearance
| Collection: | Faina |
|---|---|
| Colors: | Black |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polyester |
| Pile: | Plush Pile |
| Pile Height: | 1.77" |
| Styles: | Contemporary |
| Backing: | Polypropylene |
| Machine Washable: | Yes |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 1.85" |
Select Title
From $17.70
Original: $59.00
-70%Faina Solid Black Shag Washable Area Rug - Clearance—
$59.00
$17.70More Images
















Faina Solid Black Shag Washable Area Rug - Clearance
| Collection: | Faina |
|---|---|
| Colors: | Black |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polyester |
| Pile: | Plush Pile |
| Pile Height: | 1.77" |
| Styles: | Contemporary |
| Backing: | Polypropylene |
| Machine Washable: | Yes |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 1.85" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Faina |
|---|---|
| Colors: | Black |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polyester |
| Pile: | Plush Pile |
| Pile Height: | 1.77" |
| Styles: | Contemporary |
| Backing: | Polypropylene |
| Machine Washable: | Yes |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 1.85" |























