🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale

Everest Area Rug - Clearance
| Collection: | Everest |
|---|---|
| Colors: | Gray, Light Gray, Medium Brown, Tan, Taupe |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | 100% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.46" |
| Styles: | Contemporary |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | China |
| Thickness: | 0.59" |
Select Title
From $59.00
Everest Area Rug - Clearance—
$59.00
More Images





Everest Area Rug - Clearance
| Collection: | Everest |
|---|---|
| Colors: | Gray, Light Gray, Medium Brown, Tan, Taupe |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | 100% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.46" |
| Styles: | Contemporary |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | China |
| Thickness: | 0.59" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Everest |
|---|---|
| Colors: | Gray, Light Gray, Medium Brown, Tan, Taupe |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | 100% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.46" |
| Styles: | Contemporary |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | China |
| Thickness: | 0.59" |























