🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale

Duard Modern Wool Rug
| Collection: | Duard |
|---|---|
| Colors: | Light Gray, Taupe, Gray, Dark Brown, Medium Gray |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | 100% Wool |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.24" |
| Styles: | Transitional,Bohemian |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.39" |
Select Title
From $11.70
Original: $39.00
-70%Duard Modern Wool Rug—
$39.00
$11.70More Images





Duard Modern Wool Rug
| Collection: | Duard |
|---|---|
| Colors: | Light Gray, Taupe, Gray, Dark Brown, Medium Gray |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | 100% Wool |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.24" |
| Styles: | Transitional,Bohemian |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.39" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Duard |
|---|---|
| Colors: | Light Gray, Taupe, Gray, Dark Brown, Medium Gray |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | 100% Wool |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.24" |
| Styles: | Transitional,Bohemian |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.39" |























