🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale

Dodgertown Area Rug
| Collection: | Dodgertown |
|---|---|
| Colors: | Tan, Beige |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | 70% Wool, 30% Viscose |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.4" |
| Styles: | Contemporary |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.55" |
Select Title
From $99.00
Dodgertown Area Rug—
$99.00
More Images










Dodgertown Area Rug
| Collection: | Dodgertown |
|---|---|
| Colors: | Tan, Beige |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | 70% Wool, 30% Viscose |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.4" |
| Styles: | Contemporary |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.55" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Dodgertown |
|---|---|
| Colors: | Tan, Beige |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | 70% Wool, 30% Viscose |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.4" |
| Styles: | Contemporary |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.55" |























