🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale

Dimbulah Area Carpet
| About: | Enhance your space with this thoughtfully crafted piece. This piece is crafted from Wool using hand tufted construction available in Black White with geometric pattern, transitional, bohemian style Made in India. |
|---|---|
| Collection: | Dimbulah |
| Colors: | Black, Cream |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | Face: 100% Wool |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.19" |
| Styles: | Transitional,Bohemian |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.39" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |
Select Title
From $26.70
Original: $89.00
-70%Dimbulah Area Carpet—
$89.00
$26.70More Images








Dimbulah Area Carpet
| About: | Enhance your space with this thoughtfully crafted piece. This piece is crafted from Wool using hand tufted construction available in Black White with geometric pattern, transitional, bohemian style Made in India. |
|---|---|
| Collection: | Dimbulah |
| Colors: | Black, Cream |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | Face: 100% Wool |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.19" |
| Styles: | Transitional,Bohemian |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.39" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| About: | Enhance your space with this thoughtfully crafted piece. This piece is crafted from Wool using hand tufted construction available in Black White with geometric pattern, transitional, bohemian style Made in India. |
|---|---|
| Collection: | Dimbulah |
| Colors: | Black, Cream |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | Face: 100% Wool |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.19" |
| Styles: | Transitional,Bohemian |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.39" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |























