🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale

Derek Area Rug - Clearance
| Collection: | Derek |
|---|---|
| Colors: | Light Peach, Medium Gray, Gray |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | 70% Wool, 30% Viscose |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.47" |
| Styles: | Contemporary |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.63" |
Select Title
From $39.00
Derek Area Rug - Clearance—
$39.00
More Images







Derek Area Rug - Clearance
| Collection: | Derek |
|---|---|
| Colors: | Light Peach, Medium Gray, Gray |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | 70% Wool, 30% Viscose |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.47" |
| Styles: | Contemporary |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.63" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Derek |
|---|---|
| Colors: | Light Peach, Medium Gray, Gray |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | 70% Wool, 30% Viscose |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.47" |
| Styles: | Contemporary |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.63" |























