🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale

Dawid Wool Area Rug
| Collection: | Dawid |
|---|---|
| Colors: | Black, Off - White |
| Construction: | Hand Woven |
| Material: | 90% Wool, 10% Cotton |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.5" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.5" |
Select Title
From $89.00
Dawid Wool Area Rug—
$89.00
More Images







Dawid Wool Area Rug
| Collection: | Dawid |
|---|---|
| Colors: | Black, Off - White |
| Construction: | Hand Woven |
| Material: | 90% Wool, 10% Cotton |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.5" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.5" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Dawid |
|---|---|
| Colors: | Black, Off - White |
| Construction: | Hand Woven |
| Material: | 90% Wool, 10% Cotton |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.5" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.5" |























