🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale

Daviston Area Rug
| About: | Bring a refined, inviting layer to your space with this rug. This piece is crafted from Wool using hand tufted construction available in Dark Multi with traditional style Made in India. |
|---|---|
| Collection: | Daviston |
| Colors: | Rust, Dark Red, Dark Brown, Light Brown, Burnt Orange, Medium Brown |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | Face: 100% Wool |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.39" |
| Styles: | Traditional |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.87" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |
Select Title
From $32.70
Original: $109.00
-70%Daviston Area Rug—
$109.00
$32.70More Images












Daviston Area Rug
| About: | Bring a refined, inviting layer to your space with this rug. This piece is crafted from Wool using hand tufted construction available in Dark Multi with traditional style Made in India. |
|---|---|
| Collection: | Daviston |
| Colors: | Rust, Dark Red, Dark Brown, Light Brown, Burnt Orange, Medium Brown |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | Face: 100% Wool |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.39" |
| Styles: | Traditional |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.87" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| About: | Bring a refined, inviting layer to your space with this rug. This piece is crafted from Wool using hand tufted construction available in Dark Multi with traditional style Made in India. |
|---|---|
| Collection: | Daviston |
| Colors: | Rust, Dark Red, Dark Brown, Light Brown, Burnt Orange, Medium Brown |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | Face: 100% Wool |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.39" |
| Styles: | Traditional |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.87" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |























