🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale

Dauis Blue Persian Style Washable Rug - Promo
| Collection: | Dauis |
|---|---|
| Colors: | Cream, Light Blue, Orange, Tan, Dark Red |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 66% Chenille-Polyester / 34% Cotton |
| Pile: | No Pile |
| Styles: | Traditional |
| Backing: | Canvas |
| Machine Washable: | Yes |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.2" |
Select Title
From $49.00
Dauis Blue Persian Style Washable Rug - Promo—
$49.00
More Images











Dauis Blue Persian Style Washable Rug - Promo
| Collection: | Dauis |
|---|---|
| Colors: | Cream, Light Blue, Orange, Tan, Dark Red |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 66% Chenille-Polyester / 34% Cotton |
| Pile: | No Pile |
| Styles: | Traditional |
| Backing: | Canvas |
| Machine Washable: | Yes |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.2" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Dauis |
|---|---|
| Colors: | Cream, Light Blue, Orange, Tan, Dark Red |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 66% Chenille-Polyester / 34% Cotton |
| Pile: | No Pile |
| Styles: | Traditional |
| Backing: | Canvas |
| Machine Washable: | Yes |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.2" |























