🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale

Dateland Area Rug - Clearance
| Collection: | Dateland |
|---|---|
| Colors: | Pale Blue, Navy |
| Construction: | Hand Knotted |
| Material: | 50% Viscose, 50% Wool |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.39" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.59" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |
Select Title
From $20.70
Original: $69.00
-70%Dateland Area Rug - Clearance—
$69.00
$20.70More Images











Dateland Area Rug - Clearance
| Collection: | Dateland |
|---|---|
| Colors: | Pale Blue, Navy |
| Construction: | Hand Knotted |
| Material: | 50% Viscose, 50% Wool |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.39" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.59" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Dateland |
|---|---|
| Colors: | Pale Blue, Navy |
| Construction: | Hand Knotted |
| Material: | 50% Viscose, 50% Wool |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.39" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.59" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |























