🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale

Dark Blue Takaungu Wool Blend Braided Tassel Area Rug - Clearance
| About: | Bring a refined, inviting layer to your space with this rug. This piece is crafted from Wool using hand woven construction available in Light Beige with transitional, traditional style Made in India. |
|---|---|
| Collection: | Takaungu |
| Colors: | Cream, Red, Yellow, Teal, Navy |
| Construction: | Hand Woven |
| Material: | Face: 70% Wool / Face: 30% Polyester |
| Pile: | No Pile |
| Styles: | Transitional,Traditional |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.62" |
| Fringe Length: | 4" |
| Price Range: | $$$$$ (Most Affordable) |
Select Title
From $14.70
Original: $49.00
-70%Dark Blue Takaungu Wool Blend Braided Tassel Area Rug - Clearance—
$49.00
$14.70More Images










Dark Blue Takaungu Wool Blend Braided Tassel Area Rug - Clearance
| About: | Bring a refined, inviting layer to your space with this rug. This piece is crafted from Wool using hand woven construction available in Light Beige with transitional, traditional style Made in India. |
|---|---|
| Collection: | Takaungu |
| Colors: | Cream, Red, Yellow, Teal, Navy |
| Construction: | Hand Woven |
| Material: | Face: 70% Wool / Face: 30% Polyester |
| Pile: | No Pile |
| Styles: | Transitional,Traditional |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.62" |
| Fringe Length: | 4" |
| Price Range: | $$$$$ (Most Affordable) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| About: | Bring a refined, inviting layer to your space with this rug. This piece is crafted from Wool using hand woven construction available in Light Beige with transitional, traditional style Made in India. |
|---|---|
| Collection: | Takaungu |
| Colors: | Cream, Red, Yellow, Teal, Navy |
| Construction: | Hand Woven |
| Material: | Face: 70% Wool / Face: 30% Polyester |
| Pile: | No Pile |
| Styles: | Transitional,Traditional |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.62" |
| Fringe Length: | 4" |
| Price Range: | $$$$$ (Most Affordable) |























