🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale

Dalupirip Statement Rug
| Collection: | Dalupirip |
|---|---|
| Colors: | Denim, Gray, Dark Red, Medium Gray, Light Gray, Beige |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 90% Polyester, 10% Polypropylene |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.35" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.54" |
| Fringe Length: | 0.5" |
Select Title
From $38.70
Original: $129.00
-70%Dalupirip Statement Rug—
$129.00
$38.70More Images










Dalupirip Statement Rug
| Collection: | Dalupirip |
|---|---|
| Colors: | Denim, Gray, Dark Red, Medium Gray, Light Gray, Beige |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 90% Polyester, 10% Polypropylene |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.35" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.54" |
| Fringe Length: | 0.5" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Dalupirip |
|---|---|
| Colors: | Denim, Gray, Dark Red, Medium Gray, Light Gray, Beige |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 90% Polyester, 10% Polypropylene |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.35" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.54" |
| Fringe Length: | 0.5" |























