🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale

Culasian Luxe Thick Area Rug
| Collection: | Culasian |
|---|---|
| Colors: | Tan, Denim, Dark Red, Light Blue, Navy, Medium Gray |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 90% Polypropylene, 10% Polyester |
| Pile: | High Pile |
| Pile Height: | 0.71" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.79" |
Select Title
From $41.70
Original: $139.00
-70%Culasian Luxe Thick Area Rug—
$139.00
$41.70More Images








Culasian Luxe Thick Area Rug
| Collection: | Culasian |
|---|---|
| Colors: | Tan, Denim, Dark Red, Light Blue, Navy, Medium Gray |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 90% Polypropylene, 10% Polyester |
| Pile: | High Pile |
| Pile Height: | 0.71" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.79" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Culasian |
|---|---|
| Colors: | Tan, Denim, Dark Red, Light Blue, Navy, Medium Gray |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 90% Polypropylene, 10% Polyester |
| Pile: | High Pile |
| Pile Height: | 0.71" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.79" |























