🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale

Crondall Sage Traditional Area Rug
| Collection: | Crondall |
|---|---|
| Colors: | Cream, Sage, Tan, Gray, Mustard |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.24" |
| Styles: | Traditional |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | China |
| Thickness: | 0.47" |
Select Title
From $69.00
Crondall Sage Traditional Area Rug—
$69.00
More Images









Crondall Sage Traditional Area Rug
| Collection: | Crondall |
|---|---|
| Colors: | Cream, Sage, Tan, Gray, Mustard |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.24" |
| Styles: | Traditional |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | China |
| Thickness: | 0.47" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Crondall |
|---|---|
| Colors: | Cream, Sage, Tan, Gray, Mustard |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.24" |
| Styles: | Traditional |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | China |
| Thickness: | 0.47" |























