🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale

Cream Veruela Wool Blend Braided Tassel Area Rug - Clearance
| About: | Introduce sophisticated style and comfort to your home. This piece is crafted from Wool using hand woven construction available in Burnt Orange with tribal pattern, transitional, traditional style Made in India. |
|---|---|
| Collection: | Veruela |
| Colors: | Black, Cream, Tan, Medium Brown |
| Construction: | Hand Woven |
| Material: | Face: 70% Wool / Face: 30% Polyester |
| Pile: | No Pile |
| Styles: | Transitional,Traditional |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.62" |
| Fringe Length: | 4" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |
Select Title
From $14.70
Original: $49.00
-70%Cream Veruela Wool Blend Braided Tassel Area Rug - Clearance—
$49.00
$14.70More Images










Cream Veruela Wool Blend Braided Tassel Area Rug - Clearance
| About: | Introduce sophisticated style and comfort to your home. This piece is crafted from Wool using hand woven construction available in Burnt Orange with tribal pattern, transitional, traditional style Made in India. |
|---|---|
| Collection: | Veruela |
| Colors: | Black, Cream, Tan, Medium Brown |
| Construction: | Hand Woven |
| Material: | Face: 70% Wool / Face: 30% Polyester |
| Pile: | No Pile |
| Styles: | Transitional,Traditional |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.62" |
| Fringe Length: | 4" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| About: | Introduce sophisticated style and comfort to your home. This piece is crafted from Wool using hand woven construction available in Burnt Orange with tribal pattern, transitional, traditional style Made in India. |
|---|---|
| Collection: | Veruela |
| Colors: | Black, Cream, Tan, Medium Brown |
| Construction: | Hand Woven |
| Material: | Face: 70% Wool / Face: 30% Polyester |
| Pile: | No Pile |
| Styles: | Transitional,Traditional |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.62" |
| Fringe Length: | 4" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |























