🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale

Costigan Traditional Navy Rug
| About: | Bring a refined, inviting layer to your space with this rug. This piece is crafted from Polypropylene using machine woven construction available in Iris, Medium Purple with oriental pattern, traditional style Made in Turkey. |
|---|---|
| Collection: | Costigan |
| Colors: | Navy, White, Charcoal, Blue, Light Gray |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polypropylene |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.31" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.39" |
| Price Range: | $$$$$ (Most Affordable) |
Select Title
From $69.00
Costigan Traditional Navy Rug—
$69.00
More Images














Costigan Traditional Navy Rug
| About: | Bring a refined, inviting layer to your space with this rug. This piece is crafted from Polypropylene using machine woven construction available in Iris, Medium Purple with oriental pattern, traditional style Made in Turkey. |
|---|---|
| Collection: | Costigan |
| Colors: | Navy, White, Charcoal, Blue, Light Gray |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polypropylene |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.31" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.39" |
| Price Range: | $$$$$ (Most Affordable) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| About: | Bring a refined, inviting layer to your space with this rug. This piece is crafted from Polypropylene using machine woven construction available in Iris, Medium Purple with oriental pattern, traditional style Made in Turkey. |
|---|---|
| Collection: | Costigan |
| Colors: | Navy, White, Charcoal, Blue, Light Gray |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polypropylene |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.31" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.39" |
| Price Range: | $$$$$ (Most Affordable) |























