🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale

Constantin Gray Area Rug
| About: | Bring a classic Moroccan farmhouse style to your floor with modern, cool vibes. This masterfully crafted gray and white trellis pattern rug is perfect no matter the type of furnishing you have – whether it’s classic or contemporary. |
|---|---|
| Collection: | Harput |
| Colors: | Light Gray, White, Gray |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polypropylene |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.26" |
| Styles: | Bohemian/Global |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.35" |
Select Title
From $20.70
Original: $69.00
-70%Constantin Gray Area Rug—
$69.00
$20.70More Images

































Constantin Gray Area Rug
| About: | Bring a classic Moroccan farmhouse style to your floor with modern, cool vibes. This masterfully crafted gray and white trellis pattern rug is perfect no matter the type of furnishing you have – whether it’s classic or contemporary. |
|---|---|
| Collection: | Harput |
| Colors: | Light Gray, White, Gray |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polypropylene |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.26" |
| Styles: | Bohemian/Global |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.35" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| About: | Bring a classic Moroccan farmhouse style to your floor with modern, cool vibes. This masterfully crafted gray and white trellis pattern rug is perfect no matter the type of furnishing you have – whether it’s classic or contemporary. |
|---|---|
| Collection: | Harput |
| Colors: | Light Gray, White, Gray |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polypropylene |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.26" |
| Styles: | Bohemian/Global |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.35" |























