🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale

Conshohocken Area Rug
| About: | Create a welcoming atmosphere with this elegant addition. This piece is crafted from Wool using hand tufted construction available in Black White with contemporary style Made in India. |
|---|---|
| Collection: | Conshohocken |
| Colors: | Black, Cream |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | Face: 100% Wool |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.19" |
| Styles: | Contemporary |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.39" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |
Select Title
From $26.70
Original: $89.00
-70%Conshohocken Area Rug—
$89.00
$26.70More Images







Conshohocken Area Rug
| About: | Create a welcoming atmosphere with this elegant addition. This piece is crafted from Wool using hand tufted construction available in Black White with contemporary style Made in India. |
|---|---|
| Collection: | Conshohocken |
| Colors: | Black, Cream |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | Face: 100% Wool |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.19" |
| Styles: | Contemporary |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.39" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| About: | Create a welcoming atmosphere with this elegant addition. This piece is crafted from Wool using hand tufted construction available in Black White with contemporary style Made in India. |
|---|---|
| Collection: | Conshohocken |
| Colors: | Black, Cream |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | Face: 100% Wool |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.19" |
| Styles: | Contemporary |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.39" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |























