🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale

Connellsville Area Rug
| Collection: | Connellsville |
|---|---|
| Colors: | Sage, Beige, Taupe, Blue, Green |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | 100% Wool |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.3" |
| Styles: | Traditional |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.5" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |
Select Title
From $29.70
Original: $99.00
-70%Connellsville Area Rug—
$99.00
$29.70More Images










Connellsville Area Rug
| Collection: | Connellsville |
|---|---|
| Colors: | Sage, Beige, Taupe, Blue, Green |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | 100% Wool |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.3" |
| Styles: | Traditional |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.5" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Connellsville |
|---|---|
| Colors: | Sage, Beige, Taupe, Blue, Green |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | 100% Wool |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.3" |
| Styles: | Traditional |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.5" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |























