
Conesus Hand Tufted Blue & Rust 1204 Area Rug - Clearance
| Collection: | Conesus |
|---|---|
| Colors: | Burgundy, Sage, Rust, Dark Red, Navy, Medium Brown |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | 100% Wool |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.39" |
| Styles: | Traditional |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.87" |
Original: $39.00
-70%$39.00
$11.70More Images









Conesus Hand Tufted Blue & Rust 1204 Area Rug - Clearance
| Collection: | Conesus |
|---|---|
| Colors: | Burgundy, Sage, Rust, Dark Red, Navy, Medium Brown |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | 100% Wool |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.39" |
| Styles: | Traditional |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.87" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Conesus |
|---|---|
| Colors: | Burgundy, Sage, Rust, Dark Red, Navy, Medium Brown |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | 100% Wool |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.39" |
| Styles: | Traditional |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.87" |























