🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale

Conesus 1192 Hand Tufted Ivory&Taupe Wool Rug
| About: | Introduce sophisticated style and comfort to your home. This piece is crafted from Wool using hand tufted construction available in Blue Multi, Burnt Orange with floral, oriental pattern, traditional style Made in India. |
|---|---|
| Collection: | Baileyton |
| Colors: | Ivory, Tan, Taupe, Pale Blue, Light Brown |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | Face: 100% Wool |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.39" |
| Styles: | Traditional |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.87" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |
Select Title
From $32.70
Original: $109.00
-70%Conesus 1192 Hand Tufted Ivory&Taupe Wool Rug—
$109.00
$32.70More Images


















Conesus 1192 Hand Tufted Ivory&Taupe Wool Rug
| About: | Introduce sophisticated style and comfort to your home. This piece is crafted from Wool using hand tufted construction available in Blue Multi, Burnt Orange with floral, oriental pattern, traditional style Made in India. |
|---|---|
| Collection: | Baileyton |
| Colors: | Ivory, Tan, Taupe, Pale Blue, Light Brown |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | Face: 100% Wool |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.39" |
| Styles: | Traditional |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.87" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| About: | Introduce sophisticated style and comfort to your home. This piece is crafted from Wool using hand tufted construction available in Blue Multi, Burnt Orange with floral, oriental pattern, traditional style Made in India. |
|---|---|
| Collection: | Baileyton |
| Colors: | Ivory, Tan, Taupe, Pale Blue, Light Brown |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | Face: 100% Wool |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.39" |
| Styles: | Traditional |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.87" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |























