
Clarin Washable Area Rug - Clearance
| Collection: | Clarin |
|---|---|
| Colors: | Blue, Light Brown, Red, Medium Gray |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 50% Chenille-Polyester, 33% Cotton, 17% Jute |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.02" |
| Styles: | Traditional |
| Backing: | Canvas |
| Machine Washable: | Yes |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.2" |
More Images











Clarin Washable Area Rug - Clearance
| Collection: | Clarin |
|---|---|
| Colors: | Blue, Light Brown, Red, Medium Gray |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 50% Chenille-Polyester, 33% Cotton, 17% Jute |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.02" |
| Styles: | Traditional |
| Backing: | Canvas |
| Machine Washable: | Yes |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.2" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Clarin |
|---|---|
| Colors: | Blue, Light Brown, Red, Medium Gray |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 50% Chenille-Polyester, 33% Cotton, 17% Jute |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.02" |
| Styles: | Traditional |
| Backing: | Canvas |
| Machine Washable: | Yes |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.2" |























