🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale

Chiyo Tan Plush Textured Washable Rug
| About: | Add an elevated touch of texture and warmth to any room. This piece is crafted from Polyurethane using machine woven construction available in Light Sage with abstract pattern, transitional, bohemian style Easy-care, and Made in Turkey. |
|---|---|
| Collection: | Chiyo |
| Colors: | Taupe, Gray, Cream, Light Slate, Tan |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.47" |
| Styles: | Transitional,Bohemian |
| Machine Washable: | Yes |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.51" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |
Select Title
From $69.00
Chiyo Tan Plush Textured Washable Rug—
$69.00
More Images







Chiyo Tan Plush Textured Washable Rug
| About: | Add an elevated touch of texture and warmth to any room. This piece is crafted from Polyurethane using machine woven construction available in Light Sage with abstract pattern, transitional, bohemian style Easy-care, and Made in Turkey. |
|---|---|
| Collection: | Chiyo |
| Colors: | Taupe, Gray, Cream, Light Slate, Tan |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.47" |
| Styles: | Transitional,Bohemian |
| Machine Washable: | Yes |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.51" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| About: | Add an elevated touch of texture and warmth to any room. This piece is crafted from Polyurethane using machine woven construction available in Light Sage with abstract pattern, transitional, bohemian style Easy-care, and Made in Turkey. |
|---|---|
| Collection: | Chiyo |
| Colors: | Taupe, Gray, Cream, Light Slate, Tan |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.47" |
| Styles: | Transitional,Bohemian |
| Machine Washable: | Yes |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.51" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |























