🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale

Cheyne Area Rug
| Collection: | Cheyne |
|---|---|
| Colors: | Light Sage, Ivory, Light Gray, Gray, Teal |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 50% Polypropylene, 50% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.31" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.39" |
Select Title
From $59.70
Original: $199.00
-70%Cheyne Area Rug—
$199.00
$59.70More Images






Cheyne Area Rug
| Collection: | Cheyne |
|---|---|
| Colors: | Light Sage, Ivory, Light Gray, Gray, Teal |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 50% Polypropylene, 50% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.31" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.39" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Cheyne |
|---|---|
| Colors: | Light Sage, Ivory, Light Gray, Gray, Teal |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 50% Polypropylene, 50% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.31" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.39" |























