🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale

Cherryfield 1125 Yellow&Sage Wool Rug
| About: | Experience the refined beauty and inviting texture of this piece. This piece is crafted from Wool using hand tufted construction available in Natural with floral pattern, traditional style Made in India. |
|---|---|
| Collection: | Cookstown |
| Colors: | Denim, Rust, Medium Gray, Dark Brown |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | Face: 100% Wool |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.39" |
| Styles: | Traditional |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.87" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |
Select Title
From $32.70
Original: $109.00
-70%Cherryfield 1125 Yellow&Sage Wool Rug—
$109.00
$32.70More Images

















Cherryfield 1125 Yellow&Sage Wool Rug
| About: | Experience the refined beauty and inviting texture of this piece. This piece is crafted from Wool using hand tufted construction available in Natural with floral pattern, traditional style Made in India. |
|---|---|
| Collection: | Cookstown |
| Colors: | Denim, Rust, Medium Gray, Dark Brown |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | Face: 100% Wool |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.39" |
| Styles: | Traditional |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.87" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| About: | Experience the refined beauty and inviting texture of this piece. This piece is crafted from Wool using hand tufted construction available in Natural with floral pattern, traditional style Made in India. |
|---|---|
| Collection: | Cookstown |
| Colors: | Denim, Rust, Medium Gray, Dark Brown |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | Face: 100% Wool |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.39" |
| Styles: | Traditional |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.87" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |























