🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale

Chemed Area Rug
| Collection: | Chemed |
|---|---|
| Colors: | Crimson, Charcoal, Ivory, Mustard, Slate Gray |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 76% Polypropylene, 24% Polyester |
| Pile: | No Pile |
| Styles: | Coastal |
| Backing: | Outdoor Latex |
| Outdoor Safe: | Yes |
| Made In: | Egypt |
| Thickness: | 0.28" |
Select Title
From $59.70
Original: $199.00
-70%Chemed Area Rug—
$199.00
$59.70More Images







Chemed Area Rug
| Collection: | Chemed |
|---|---|
| Colors: | Crimson, Charcoal, Ivory, Mustard, Slate Gray |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 76% Polypropylene, 24% Polyester |
| Pile: | No Pile |
| Styles: | Coastal |
| Backing: | Outdoor Latex |
| Outdoor Safe: | Yes |
| Made In: | Egypt |
| Thickness: | 0.28" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Chemed |
|---|---|
| Colors: | Crimson, Charcoal, Ivory, Mustard, Slate Gray |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 76% Polypropylene, 24% Polyester |
| Pile: | No Pile |
| Styles: | Coastal |
| Backing: | Outdoor Latex |
| Outdoor Safe: | Yes |
| Made In: | Egypt |
| Thickness: | 0.28" |























