🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale

Chas Tan Rich Textured Traditional Rug
| Collection: | Chas |
|---|---|
| Colors: | Tan, Sage, Mustard, Rust, Light Sage, Navy |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.31" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.35" |
| Fringe Length: | 0.4" |
Select Title
From $23.70
Original: $79.00
-70%Chas Tan Rich Textured Traditional Rug—
$79.00
$23.70More Images











Chas Tan Rich Textured Traditional Rug
| Collection: | Chas |
|---|---|
| Colors: | Tan, Sage, Mustard, Rust, Light Sage, Navy |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.31" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.35" |
| Fringe Length: | 0.4" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Chas |
|---|---|
| Colors: | Tan, Sage, Mustard, Rust, Light Sage, Navy |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.31" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.35" |
| Fringe Length: | 0.4" |























