🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale

Chaka Textured Rug with Fringes
| Collection: | Chaka |
|---|---|
| Colors: | Taupe, Off White, Light Gray, Teal, Sage, Mustard |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.35" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.43" |
| Fringe Length: | 1" |
Select Title
From $20.70
Original: $69.00
-70%Chaka Textured Rug with Fringes—
$69.00
$20.70More Images

















Chaka Textured Rug with Fringes
| Collection: | Chaka |
|---|---|
| Colors: | Taupe, Off White, Light Gray, Teal, Sage, Mustard |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.35" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.43" |
| Fringe Length: | 1" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Chaka |
|---|---|
| Colors: | Taupe, Off White, Light Gray, Teal, Sage, Mustard |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.35" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.43" |
| Fringe Length: | 1" |























