🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale

Carnarvon Area Rug - Clearance
| About: | Add an elevated touch of texture and warmth to any room. This piece is crafted from Polypropylene using machine woven construction available in Black White, Iris with contemporary style Made in Turkey. |
|---|---|
| Collection: | Carnarvon |
| Colors: | Cream, Black, Gray, Blue |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 85% Polypropylene, 15% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.39" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.47" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |
Select Title
From $11.70
Original: $39.00
-70%Carnarvon Area Rug - Clearance—
$39.00
$11.70More Images







Carnarvon Area Rug - Clearance
| About: | Add an elevated touch of texture and warmth to any room. This piece is crafted from Polypropylene using machine woven construction available in Black White, Iris with contemporary style Made in Turkey. |
|---|---|
| Collection: | Carnarvon |
| Colors: | Cream, Black, Gray, Blue |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 85% Polypropylene, 15% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.39" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.47" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| About: | Add an elevated touch of texture and warmth to any room. This piece is crafted from Polypropylene using machine woven construction available in Black White, Iris with contemporary style Made in Turkey. |
|---|---|
| Collection: | Carnarvon |
| Colors: | Cream, Black, Gray, Blue |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 85% Polypropylene, 15% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.39" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.47" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |























