
Carine Jute Area Rug - Clearance
| Collection: | Carine |
|---|---|
| Colors: | Ivory, Beige, Dark Red, Peach, Medium Gray |
| Construction: | Hand Woven |
| Material: | 100% Jute |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.12" |
| Styles: | Transitional,Bohemian |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.12" |
Original: $49.00
-70%$49.00
$14.70More Images










Carine Jute Area Rug - Clearance
| Collection: | Carine |
|---|---|
| Colors: | Ivory, Beige, Dark Red, Peach, Medium Gray |
| Construction: | Hand Woven |
| Material: | 100% Jute |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.12" |
| Styles: | Transitional,Bohemian |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.12" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Carine |
|---|---|
| Colors: | Ivory, Beige, Dark Red, Peach, Medium Gray |
| Construction: | Hand Woven |
| Material: | 100% Jute |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.12" |
| Styles: | Transitional,Bohemian |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.12" |























