🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale

Cardin Charcoal Trellis Wool&Viscose Rug - Clearance
| Collection: | Cardin |
|---|---|
| Colors: | Charcoal, Ivory |
| Construction: | Hand Woven |
| Material: | 80% Wool, 20% Viscose |
| Pile: | No Pile |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.07" |
| Fringe Length: | 1.5" |
Select Title
From $14.70
Original: $49.00
-70%Cardin Charcoal Trellis Wool&Viscose Rug - Clearance—
$49.00
$14.70More Images






Cardin Charcoal Trellis Wool&Viscose Rug - Clearance
| Collection: | Cardin |
|---|---|
| Colors: | Charcoal, Ivory |
| Construction: | Hand Woven |
| Material: | 80% Wool, 20% Viscose |
| Pile: | No Pile |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.07" |
| Fringe Length: | 1.5" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Cardin |
|---|---|
| Colors: | Charcoal, Ivory |
| Construction: | Hand Woven |
| Material: | 80% Wool, 20% Viscose |
| Pile: | No Pile |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.07" |
| Fringe Length: | 1.5" |























