🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale

Calderbank Sky Blue Wool-Blend Area Rug
| Collection: | Calderbank |
|---|---|
| Colors: | Charcoal, White, Blue, Sky Blue, Dusty Coral |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | 40% NZ Wool, 35% Polyester, 25% Cotton |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.08" |
| Styles: | Traditional |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.59" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |
Select Title
From $23.70
Original: $79.00
-70%Calderbank Sky Blue Wool-Blend Area Rug—
$79.00
$23.70More Images








Calderbank Sky Blue Wool-Blend Area Rug
| Collection: | Calderbank |
|---|---|
| Colors: | Charcoal, White, Blue, Sky Blue, Dusty Coral |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | 40% NZ Wool, 35% Polyester, 25% Cotton |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.08" |
| Styles: | Traditional |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.59" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Calderbank |
|---|---|
| Colors: | Charcoal, White, Blue, Sky Blue, Dusty Coral |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | 40% NZ Wool, 35% Polyester, 25% Cotton |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.08" |
| Styles: | Traditional |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.59" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |























