🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale

Burnt Orange Ojus Area Rug
| About: | This bohemian rug features unique color combinations coming together to create a work of art for your living space. The vibrant burnt orange, teal, burgundy and mustard warp around each other in a medallion design that is guaranteed to brighten up any room. Its soft fabric will make this a cozy addition to your home as well! This exciting design will perfectly match with any sorts of bohemian or modern décor styles you might have. |
|---|---|
| Collection: | Marlboro |
| Colors: | Burnt Orange, Teal, Ivory, Burgundy, Medium Gray, Mustard, Navy |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polypropylene |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.26" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.45" |
Select Title
From $20.70
Original: $69.00
-70%Burnt Orange Ojus Area Rug—
$69.00
$20.70More Images








Burnt Orange Ojus Area Rug
| About: | This bohemian rug features unique color combinations coming together to create a work of art for your living space. The vibrant burnt orange, teal, burgundy and mustard warp around each other in a medallion design that is guaranteed to brighten up any room. Its soft fabric will make this a cozy addition to your home as well! This exciting design will perfectly match with any sorts of bohemian or modern décor styles you might have. |
|---|---|
| Collection: | Marlboro |
| Colors: | Burnt Orange, Teal, Ivory, Burgundy, Medium Gray, Mustard, Navy |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polypropylene |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.26" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.45" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| About: | This bohemian rug features unique color combinations coming together to create a work of art for your living space. The vibrant burnt orange, teal, burgundy and mustard warp around each other in a medallion design that is guaranteed to brighten up any room. Its soft fabric will make this a cozy addition to your home as well! This exciting design will perfectly match with any sorts of bohemian or modern décor styles you might have. |
|---|---|
| Collection: | Marlboro |
| Colors: | Burnt Orange, Teal, Ivory, Burgundy, Medium Gray, Mustard, Navy |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polypropylene |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.26" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.45" |























