🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale

Budrys Wool Area Rug
| Collection: | Budrys |
|---|---|
| Colors: | Yellow, Blue, Fuchsia, Ivory |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | 100% Wool |
| Pile: | High Pile |
| Pile Height: | 0.98" |
| Styles: | Contemporary |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | India |
| Thickness: | 1.76" |
Select Title
From $89.00
Budrys Wool Area Rug—
$89.00
More Images






Budrys Wool Area Rug
| Collection: | Budrys |
|---|---|
| Colors: | Yellow, Blue, Fuchsia, Ivory |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | 100% Wool |
| Pile: | High Pile |
| Pile Height: | 0.98" |
| Styles: | Contemporary |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | India |
| Thickness: | 1.76" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Budrys |
|---|---|
| Colors: | Yellow, Blue, Fuchsia, Ivory |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | 100% Wool |
| Pile: | High Pile |
| Pile Height: | 0.98" |
| Styles: | Contemporary |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | India |
| Thickness: | 1.76" |























